Magyar Katolikus Lexikon > Sz > Szent János Apostolról és Remete Szent Pálról Nevezett Közösség

Szent János Apostolról és Remete Szent Pálról Nevezett Közösség (lat. Societas a Sancto Apostolo Johanne et Sancto Paolo Eremita nuncupata, SJP): krisztushívők egyházmegyei jogú hivatalos társulása. - Alapítója Galbavy Jenő József, célja a lelkipásztori közösség által vezetett plébánia eszményének megvalósítása. Balás Béla kaposvári mpp. 1996. X. 1: hagyta jóvá szabályzatukat, s rájuk bízta 11 falu (Kapoly, Kára, Kereki, Miklósi, Pusztaszemes, Somogydöröcske, Somogyegres, Somogymeggyes, Szorosad, Törökkoppány, Zics) lelkipásztori ellátását. 2 belső testvér 1996. X. 20: a törökkoppányi tp-ban tette le hármas fogadalmát. - A ~ külső testvérei krisztushívők, akik baráti együttérzéssel segítik a lelkipásztori munkát. Saját életállapotuknak megfelelően példamutató keresztény életet élnek, rendszeres kapcsolatot tartanak a rendházzal, s a nap egy adott órájában együtt imádkoznak velük. E kötelék vállalására ígéretet tesznek a prior előtt. - A ~nek 2006: 2 felszentelt papja, 2 jelöltje és 7 külső testvére van. Székhelye Miklósi.  r.k.